Ви ги нудиме овие

 • 100% КК

  100% КК

  Строга проверка на квалитетот пред испораката, уверувајќи се во целосната функционалност на опремата.

 • Едношалтерско решение

  Едношалтерско решение

  Целосни решенија за печатење за UV печатач, DTG печатач, DTF печатачи, CO2 ласерски гравер, мастило, резервни делови, сите со еден добавувач.

 • Навремена услуга

  Навремена услуга

  Ги опфаќа временските зони од САД, ЕУ, па сè до Азија.Професионалните инженери се тука да помогнат.

 • Најнова технологија за печатење

  Најнова технологија за печатење

  Посветени сме да ви ги донесеме најновите технологии и идеи за печатење кои ќе ви помогнат со поголема можност и профитабилност на вашиот бизнис.

ВИНОЖИТО ШАНГАЈ

ИНДУСТРИСКА СО, ООД

Основана во 2005 година, Shanghai Rainbow Industrial Co., Ltd. е професионален производител на машина за печатење маици, УВ печатач со рамно лежиште, печатач за кафе, фокусирајќи се на истражување и развој на производи, производство, продажба и услуги.Лоциран во областа Сонџијанг Шангај со удобен транспорт, Rainbow се посветува на строга контрола на квалитетот, технолошки иновации и внимателна услуга за клиентите.Последователно се здоби со CE, SGS, LVD EMC и други меѓународни сертификати.Производите се популарни во сите градови во Кина и се извезуваат во 200 други земји во Европа, Северна Америка, Блискиот Исток, Океанија, Јужна Америка итн.Нарачките на OEM и ODM се исто така добредојдени.

 

 

 

 

 

 

ИЗБРАНА

МАШИНИ

RB-4060 Plus A2 UV машина за печатење со рамно лежиште

RB-4060 Plus A2 UV печатачот со рамно лежиште може да печати на рамни и ротациони материјали со сите бои, CMYKWV, бело и лак истовремено.Овој A2 UV печатач може да печати максимална големина на печатење е 40*60cm и со двојни глави Epson DX8 или TX800.Може да печати на различни предмети и широки апликации, како што се куќиште за телефон, топче за голф, метал, дрво, акрилик, ротациони шишиња, USB-дискови, ЦД, банкарска картичка итн.

ИЗБРАНА

МАШИНИ

A2 5070 UV печатач со рамно лежиште Nano 7

Nano 7 5070 A2+ UV печатачот со рамно лежиште може да печати на рамни и ротациони материјали со сите бои, CMYKW, LC, LM+Larnish.Опремени три глави за печатење на Epson.со максимална големина на печатење 50*70cm, висина на печатење 24cm.Може да печати на разни предмети, како куќишта за телефони, топчиња за голф, метал, стакло, дрво, акрилик, ротациони шишиња, USB-дискови, ЦД итн.

ИЗБРАНА

МАШИНИ

УВ печатач Nano 9 A1 6090

УВ печатачот Nano9 6090 има три глави за печатење, но користи главна плоча за глави за печатење од 4 парчиња.Nano9 користи главна плоча од 4 парчиња, но ја инсталираме со три глави -- ова го прави печатачот да работи постабилно бидејќи користиме главна плоча со повисока конфигурација.Три парчиња глави за печатење Epson DX8 ја прават брзината на печатење многу брза, а сите бои CMYKWV може да се печатат.

ИЗБРАНА

МАШИНИ

Индустриски УВ печатач со рамно лежиште RB-1610 A0 со голема големина

RB-1610 A0 UV печатачот со рамно лежиште обезбедува прифатлива опција со голема големина за печатење.Со максимална големина на печатење од 62,9 инчи во ширина и 39,3 инчи во должина, може директно да печати на метал, дрво, ПВЦ, пластика, стакло, кристал, камен и ротациони производи.Поддржани се лак, мат, обратен принт, флуоресценција, ефект на бронзирање.

ИЗБРАНА

МАШИНИ

Nova 30 A3 Сè во едно DTF печатач

Nova 30 All-in-One DTF Direct to film печатачот доаѓа со двојни глави за печатење Epson XP600/I3200, CMYKW, сите бои достапни одеднаш со голема брзина и висока резолуција.Ги прифаќа сите видови на ткаенина (памук, најлон, лен, полиестер, итн.) печатење со пренос на греење со жив дизајн.Чевли, капи, фармерки печатење сите достапни.Доаѓа со машина за тресење на струја, машина за преса на топлина исто така.ние нудиме едношалтерски услуги.

ИЗБРАНА

МАШИНИ

Nova 70 DTF Директно во машина за печатење филм

Nova 70 DTF Direct to film печатачот доаѓа со двојни глави за печатење Epson XP600/I3200, CMYKW, сите бои достапни одеднаш со голема брзина и висока резолуција.Ги прифаќа сите видови на ткаенина (памук, најлон, лен, полиестер, итн.) печатење со пренос на греење со жив дизајн.Чевли, капи, фармерки печатење сите достапни.Доаѓа со машина за тресење на струја, машина за преса на топлина исто така.ние нудиме едношалтерски услуги.

ИЗБРАНА

МАШИНИ

Nova D60 UV DTF печатач

Rainbow Industry го произведува Nova D60, машина за печатење налепници со директна во филм UV 2-во-1 со големина А1, способна да произведува висококвалитетни, живописни отпечатоци во боја на филм за пуштање.Овие отпечатоци може да се пренесат на различни подлоги, вклучувајќи кутии за подароци, метални футроли, промотивни производи, термо колби, дрво, керамика, стакло, шишиња, кожа, чаши, кутии за ушни приклучоци, слушалки и медали Идеални и за почетни и за професионални клиенти , Nova D60 може да се пофали со ширина на печатење A1 60cm и 2 EPS XP600 глави за печатење со модел со 6 бои (CMYK+WV).

ВИНОЖИТО ДИГИТАЛЕН РАМЕН ЛЕР

ПЕЧАТЕР ШАРЕН СВЕТОТ.

Од избирање и конфигурирање на правото
машина за вашата работа за да ви помогне да го финансирате купувањето што генерира забележителен профит.

неодамнешна

ВЕСТИ

 • Објаснет UV DTF печатач

  УВ DTF печатач со високи перформанси може да послужи како исклучителен генератор на приходи за вашиот бизнис со UV DTF налепници.Таквиот печатач треба да биде дизајниран за стабилност, способен да работи непрекинато - 24/7 - и издржлив за долгорочна употреба без потреба од чести замени на делови.Доколку сте во...

 • Зошто UV DTF чашите се толку популарни?Како да направите прилагодени UV DTF налепници

  Обвивките за чаши со UV DTF (филм за директен пренос) го зафаќаат светот на приспособувањето, и лесно е да се види зошто.Овие иновативни налепници не само што се удобни за нанесување, туку можат да се пофалат и со издржливост со нивните карактеристики отпорни на вода, против гребење и УВ-заштитни карактеристики.Тие се хит меѓу потрошувачите ...

 • Како да користите Maintop DTP 6.1 RIP софтвер за UV печатач со рамно лежиште|Упатство

  Maintop DTP 6.1 е многу често користен RIP софтвер за корисници на Rainbow Inkjet UV печатачи.Во оваа статија, ќе ви покажеме како да обработите слика која подоцна може да биде подготвена за користење на контролниот софтвер.Прво, треба да ја подготвиме сликата во TIFF.формат, обично користиме Photoshop, но може да...