Nova 30 A3 Сè во едно DTF печатач

Краток опис:

 • Ширина на печатење: 30cm (11,8")
 • Мастило: еко мастило за текстил на база на вода
 • Апликации: совршено на маица, фармерки, капа, платнени чевли, чанти, дуксери, дрес итн.
 • Без бели рабови, заштита на животната средина


Преглед на производот

Спецификации

Ознаки на производи

30cm a3 dtf печатач

Потрошни материјали

dtf-потрошни материјали-материјали

Опис на производот

машински делови

Сè-во-едно решение A3 DTF

Компактната големина на машината ги заштедува трошоците за испорака и простор во вашата продавница.Интегрираниот систем за печатење DTF овозможува континуирана работа без грешки помеѓу печатачот и шејкерот за прав и носи удобност при преместувањето и повторното инсталирање на печатачот.
две глави за печатење
a2 dtf печатач (12)

Стандардната верзија е инсталирана со2 парчиња глави за печатење Epson XP600, со дополнителните опции на Epson 4720 и i3200 за исполнување на различни барања за излезна брзина.

dtf-печатач-(26)

Наофлајн уред за циркулација на бело мастилоавтоматски се вклучува откако машината ќе се исклучи, со што нема да се грижите за врнежите од бело мастило и затнувањето на главата на печатачот.

dtf-печатач-(7)

НаЦПУ вакуумска маса за вшмукувањеможе стабилно да го фиксира филмот на своето место и да спречи филмот да се свитка и да ги гребе главите за печатење.

a3-dtf-печатач-(11)
5 парчиња одефикасни грејни цевки за индустриско производство.Температурата може практично да се прилагоди во контролната табла.

Големина на машина/пакет

големина на a3 dtf печатач 30cm

Машината ќе биде спакувана во цврста дрвена кутија, погодна за меѓународно море, воздух или експресен превоз.

Големина на пакувањето:
Печатачот и шејкерот во прав во едно:1,65*1,11*0,93=1,70CBM
Тежина на пакетот: 230 кг

30cm dtf печатач

a3 dtf печатач (28)

30cm dtf печатач

a3 dtf печатач (27)

примероци dtg dtf


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел Nova 30 DTF печатач
  Ширина на печатење 30 см/11,8 инчи
  Глава за печатење XP600/i3200
  Глава за печатење кол. (парчиња) 2 парчиња
  Соодветни медиуми ПЕТ филм
  Функција за греење и сушење Греење на предната водечка плоча, зацврстено горно сушење и функција за ладење со ладен воздух
  Брзина на печатење 5,5㎡/h (стандардна прецизност)
  5㎡/h (средна прецизност)
  4,6㎡/h (висока прецизност)
  Резолуција за печатење 720*4320dpi
  Чистење на главата за печатење Автоматски
  Метод на греење Греење на предната водечка плоча (30-65℃)
  Прилагодување на вшмукување на платформата Достапно
  Интерфејс за печатење USB3.0
  Работна околина Температура 20-25℃
  Релативна влажност 40-60%
  Софтвер Maintop/ PhotoPrint
  Операционен систем XP/Win7/Win10/Win11
  Функција за премотување Автоматско индукциско премотување
  Номинална моќност 250 и 5% W
  Големина на машината 185*99*115см
  Тежина 190 кг
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја