Printer me shtrat të sheshtë Nano 7 A2 UV

Përshkrim i shkurtër:

Printeri me shtrat të sheshtë Nano 7 A2 UV u krijua për opsione të përballueshme me shpejtësi të shpejtë printimi.Mund të printojë direkt në metal, dru, pvc, plastikë, xhami, kristal, gur dhe rrotullues.Rainbow Inkjet zhdukja, mat, printimi i kundërt, fluoreshenca, efekti i bronzit janë të gjitha të mbështetura.Përveç kësaj, Nano 7 mbështet drejtpërdrejt në printimin e filmit dhe transferimin në materialet e mësipërme, kështu që problemi i printimit të shumë nënshtresave jo planare është zgjidhur.

 • Lartësia e printimit: Nënshtresa 9,8″ /Rrotullues 6,9″
 • Madhësia e printimit: 19.6"*27.5"
 • Rezolucioni i printimit: 720 dpi-2880 dpi (6-16 kalime)
 • Bojë UV: Lloji Eko për cmyk plus bardhë, zhdukje, primer, 6 nivele rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Aplikimet: Për kuti telefoni me porosi, metal, pllakë, rrasa, dru, qelq, plastikë, dekor pvc, letër speciale, art kanavacë, lëkurë, akrilik, bambu dhe më shumë


Përmbledhja e artikullit

Specifikimet

Videot

Etiketat e produktit

printer a2-uv-5070 (2)
a2-uv-printer-5070 (11)
nano 7 pjesë emri_faqe-0001

1. Udhëzues të dyfishtë linear Hiwin

Nano 7 ka 2 copë udhërrëfyes linear Hiwin në boshtin e tij X dhe 2 copë të tjera në boshtin Y. (Shumica e printerëve të tjerë UV A2 kanë vetëm 1 copë udhërrëfyes në boshtin X).
Kjo sjell stabilitet më të mirë në lëvizjen e karrocës dhe tavolinës me vakum, saktësi më të mirë printimi dhe jetëgjatësi më të madhe të makinës.

printer a2 5070 uv (3) 拷贝

2. 4 copë vida të trasha

Printeri Nano 7 A2 UV ka 4 copë vida me top të trashë në boshtin Z, duke e bërë lëvizjen lart-poshtë të platformës të qetë dhe të shpejtë, gjë që gjithashtu bën të mundur që të keni një lartësi printimi mahnitëse 24 cm (9,4 in) (e mirë për printim valixhe).
4 copë vidhos me top siguron gjithashtu që platforma të jetë e qëndrueshme dhe e niveluar, gjë që ndihmon në sigurimin e rezolucionit të printimit.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (2)

3. Tavolinë thithëse e trashë alumini

Platforma e plotë e thithjes së aluminit është e pajisur me ventilatorë të fortë ajri, sipërfaqja është e trajtuar posaçërisht për të qenë kundër korrozionit dhe kundër gërvishtjeve.
Spina e tryezës së thithjes është në pjesën e pasme të printerit, gjithashtu mund të gjeni çelësin e ndezjes/fikjes në panelin e përparmë.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (5)

4. Kabllombajtëse gjermane Igus

I importuar nga gjermanishtja, mbajtësi i kabllove funksionon pa probleme dhe qetësi, mbron tubat e bojës dhe kabllot gjatë lëvizjes së karrocës së printerit dhe ka jetëgjatësi të gjatë.

printer a2 5070 uv (2) 拷贝

5. Leva rrëshqitëse e bllokimit të kokës së printimit

Pajisja e sapo shpikur është një strukturë mekanike për mbylljen e kokave të printimit dhe mbylljen e tyre fort nga tharja dhe bllokimi.
Kur karroca kthehet në stacionin e kapakut, godet levën që tërheq lart kapakët e kokës së printimit.Në kohën kur karroca e çon levën në kufirin e duhur, kokat e printimit gjithashtu do të mbyllen plotësisht nga kapakët.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (7)

6. Sistemi i alarmit me bojë të ulët

8 dritat për 8 lloje boje sigurohuni që do të vini re mungesën e bojës kur ndodh, sensori i nivelit të bojës vendoset brenda shishes në mënyrë që të mund të zbulojë me saktësi.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (8)

7. 6 ngjyra+E bardhe+Lak

Sistemi i bojës CMYKLcLm+W+V tani ka ngjyra shtesë Lc dhe Lm 2 për të përmirësuar saktësinë e ngjyrave, duke e bërë rezultatin e printuar edhe më të mprehtë.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (9)

8. Paneli i përparmë

Paneli i përparmë ka funksionet bazë të kontrollit, si çelësi i ndezjes/fikjes, bërjes së platformës lart e poshtë, lëvizjes së karrocës djathtas e majtas dhe kryerjes së printimit të provës, etj.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (10)

9. Kontrolluesi i temperaturës së pllakës së karrocës

Është një pajisje kompakte brenda karrocës së printerit që shërben për 1) ngrohjen e pllakës së poshtme të karrocës metalike dhe 2) shfaqjen e temperaturës në kohë reale të pllakës së poshtme të karrocës.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (11)

10. Shishe boje e mbeturinave

Shishja e mbeturinave të bojës është si transparente, kështu që ju mund të shihni nivelin e lëngut të bojës së mbeturinave dhe ta pastroni atë kur është e nevojshme.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (13)

11. Dorezat e fuqisë së llambës LED UV

Ka dy llamba UV LED në Nano 7 për ngjyra + të bardhë dhe llak përkatësisht.Kështu ne projektuam dy kontrollues të fuqisë së llambës UV.Me to, ju mund të rregulloni fuqinë e llambave sipas kërkesave të punës suaj.
Për shembull, nëse keni nevojë të printoni materiale të ndjeshme ndaj nxehtësisë si filmi A&B (për ngjitëse), mund të dëshironi të ulni fuqinë e llambës për të parandaluar që ajo të ndryshojë formën e saj për shkak të nxehtësisë.

printer a2 5070 uv (10) 拷贝

12. Pajisja rrotulluese e aluminit

Nano 7 gjithashtu mbështet printimin rrotullues me ndihmën e pajisjes rrotulluese.Mund të trajtojë tre lloje produktesh rrotulluese: shishen me një dorezë si turi, shishen pa dorezë si shishe uji normale dhe shishja e ngushtuar si gotë (ka nevojë për një vegël shtesë të vogël).
Është i përshtatshëm për të instaluar dhe çinstaluar pajisjen, thjesht duhet ta vendosni në platformë dhe magneti do ta rregullojë pajisjen në vend.Pastaj duhet të kalojmë modalitetin e printimit në rrotullues dhe do të jemi në gjendje ta bëjmë printimin ashtu si zakonisht.

Printer me shtrat të sheshtë a2 5070 UV (14)

Artikuj opsionalë

Bojë për shërim UV e fortë e butë

Bojë e fortë për shërimin UV (disponohet bojë e butë)

uv dtf b film

Film UV DTF B (një grup vjen me një film)

A2-stilolaps-paletë-2

Tabaka për printim me stilolaps

furçë për veshjen

Furça e veshjes

pastrues

Më të pastër

makinë petëzimi

Makinë laminimi

tabaka e golfit

Tabaka printimi e topit të golfit

grumbullimi i veshjes-2

Veshje (metal, akrilik, PP, qelq, qeramikë)

Llak me shkëlqim

Shkëlqim (llak)

koka printimi tx800

Koka e printimit TX800 (I3200 opsionale)

tabaka për kuti telefoni

Tabaka printimi e kutisë së telefonit

paketa e pjesëve të këmbimit-1

Paketa e pjesëve të këmbimit

Paketimi dhe transporti

Informacioni i paketës

Nano7-paketimi

Makina do të paketohej në një arkë të fortë druri për transport ndërkombëtar, e përshtatshme për transport detar, ajër dhe ekspres.

Madhësia e makinës: 97*101*56cm;Pesha e makinës: 90 kg

Madhësia e paketimit: 118*116*76cm;fqpesha e plotë: 135 kg

Opsionet e transportit

Transporti me det

 • Për në port: kushton më pak, i disponueshëm në pothuajse të gjitha vendet dhe zonat, zakonisht kërkon 1 muaj për të mbërritur.
 • Derë më derë: në përgjithësi ekonomike, e disponueshme në SHBA, BE dhe Azinë juglindore, zakonisht duhen 45 ditë për të mbërritur në BE dhe SHBA dhe 15 ditë për Azinë Juglindore.Në këtë mënyrë mbulohen të gjitha shpenzimet duke përfshirë taksat, doganat, etj.

Transporti me ajër

 • Për në port: disponohet pothuajse në të gjitha vendet, zakonisht duhen 7 ditë pune për të mbërritur.

Transporti me Express

 • Derë më derë: disponohet pothuajse në të gjitha vendet dhe zonat dhe kërkon 5-7 ditë për të mbërritur.

Sherbimi Shembull

Ne ofrojmë njëshërbimi i printimit të mostrave, që do të thotë se ne mund të printojmë një mostër për ju, të regjistrojmë një video në të cilën mund të shihni të gjithë procesin e printimit dhe të kapni imazhe me rezolucion të lartë për të shfaqur detajet e mostrës dhe do të bëhet në 1-2 ditë pune.Nëse kjo ju intereson, ju lutemi paraqisni një kërkesë dhe nëse është e mundur, jepni informacionin e mëposhtëm:

 1. Dizajni(et): Mos ngurroni të na dërgoni modelet tuaja ose na lejoni të përdorim modelet tona të brendshme.
 2. Materiali(et): Mund të dërgoni artikullin që dëshironi të printoni ose të na informoni për produktin e dëshiruar për printim.
 3. Specifikimet e printimit (opsionale): Nëse keni kërkesa unike printimi ose kërkoni një rezultat të veçantë printimi, mos hezitoni të ndani preferencat tuaja.Në këtë rast, është e këshillueshme që të ofroni dizajnin tuaj për qartësi të përmirësuar në lidhje me pritjet tuaja.

Shënim: Nëse kërkoni që mostra të dërgohet me postë, do të jeni përgjegjës për tarifat e postës.

FAQ:

 

Q1: Çfarë materialesh mund të printojë printeri UV?

A: Printeri UV mund të printojë pothuajse të gjitha llojet e materialeve, si kuti telefoni, lëkurë, dru, plastikë, akrilik, stilolaps, top golfi, metal, qeramikë, qelq, tekstile dhe pëlhura etj.

Q2: A mund të printojë printeri UV me efekt 3D?
Përgjigje: Po, mund të printojë efekt 3D me reliev, na kontaktoni për më shumë informacion dhe printim video

Pyetja 3: A mundet printeri me shtrat të sheshtë A2 UV të printojë në shishe dhe filxhanë rrotullues?

Përgjigje: Po, edhe shishja edhe turi me dorezë mund të printohen me ndihmën e pajisjes rrotulluese të printimit.
Q4: A duhet të spërkaten materialet e printimit me një shtresë paraprake?

Përgjigje: Disa materiale kanë nevojë për veshje paraprake, si metal, qelq, akrilik për ta bërë ngjyrën kundër gërvishtjeve.

Q5: Si mund të fillojmë të përdorim printerin?

Përgjigje: Ne do të dërgojmë manualin e detajuar dhe videot mësimore me paketën e printerit përpara përdorimit të makinës, ju lutemi lexoni manualin dhe shikoni videon mësimore dhe veproni në mënyrë rigoroze sipas udhëzimeve, dhe nëse ndonjë pyetje është e paqartë, mbështetja jonë teknike në internet nga teamviewer dhe video thirrje do të jetë ndihmë.

Q6: Po garancia?

Përgjigje: Ne kemi 13 muaj garanci dhe mbështetje teknike gjatë gjithë jetës, pa përfshirë materiale harxhuese si kokën e printimit dhe bojën
amortizues.

Q7: Sa është kostoja e printimit?

Përgjigje: Zakonisht, nevoja për 1 metër katror kushton rreth 1 dollarë kosto printimi me bojën tonë me cilësi të mirë.
Q8: Ku mund të blej pjesë këmbimi dhe bojëra?

Përgjigje: Të gjitha pjesët rezervë dhe boja do të jenë të disponueshme nga ne gjatë gjithë jetëgjatësisë së printerit, ose mund t'i blini në lokal.

Q9: Po në lidhje me mirëmbajtjen e printerit? 

Përgjigje: Printeri ka sistemin e pastrimit automatik dhe të lagështimit automatik, çdo herë përpara se të fikni makinën, ju lutemi bëni një pastrim normal në mënyrë që të mbani kokën e printimit të lagësht.Nëse nuk e përdorni printerin më shumë se 1 javë, është më mirë ta ndizni makinën 3 ditë më vonë për të bërë një provë dhe pastrim automatik.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Emri Nano 7
  Kokë printimi Tre Epson DX8/XP600
  Rezolucioni 720dpi-2880dpi
  Bojë Lloji UV LED Bojë e shërueshme UV
  Madhësia e paketimit 500 ml për shishe 500 ml
  Sistemi i furnizimit me bojë CISS e ndërtuar brenda brenda
  Shishe boje
  Konsumi 9-15ml/m² 9-15ml
  Sistemi i përzierjes së bojës Në dispozicion
  Zona maksimale e printueshme (W*D*H) Horizontale 50*70 cm (19,7*27,6 inç)
  Vertikale Nënshtresa 24cm (9,4 inç) /Rrotullues 12cm (4,7 inç)
  Media Lloji Metal, Plastikë, Xham, Dru, Akrilik, Qeramikë, PVC, Letër, TPU, Lëkurë, Kanavacë, etj.
  Pesha ≤10 kg
  Metoda e mbajtjes së medias (objektit). Tabela me vakum
  Software PREHU NE PAQE UltraPrint
  Kontrolli printDream
  Formati TIFF(RGB&CMYK)/BMP/PDF/EPS/JPEG…
  Sistemi Windows XP/Win7/Win8/win10
  Ndërfaqja USB 2.0
  Gjuhe Kinezisht/Anglisht
  Fuqia Kërkesa 50/60HZ 220V(±10%) <5A
  Konsumi 500 W
  Dimensioni Madhësia e makinës 100*127*80cm
  Madhësia e paketimit 114×140×96cm
  Pesha neto/ Pesha bruto 110 kg/150 kg

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni