Машина за печатење маици RB-3250T А3

Краток опис:

Машината за печатење маици со големина Rainbow RB-3250T А3 директно до машината за печатење облека е направена од индустријата Rainbow.Може да печати на поголемиот дел од облеката како маичка, дуксери, дуксер, платно, чевли, капа со жива боја и брза брзина.Дигитален печатач со рамно лежиште директно до облека е навистина добар избор за клиенти или киосци на ниво на entrel.Машината за печатење маици со големина А3 е направена од глава за печатење EPS L1800 која е модел со 6 бои - CMYK+WW или CMYK,LC, LM.Така може да печати на темна облека со CMYK+WW за да добие добра густина на бело мастило.Исто така, системот за мастило без чипови може да ви овозможи повторно да го наполните мастилото без да купувате оригинални касети.


Преглед на производот

Ознаки на производи

1-2_01

Машината за печатење маици со големина Rainbow RB-3250T А3 директно до машината за печатење облека е направена од индустријата Rainbow.Може да печати на поголемиот дел од облеката како маичка, дуксери, дуксер, платно, чевли, капа со жива боја и брза брзина.Дигитален печатач со рамно лежиште директно до облека е навистина добар избор за клиенти или киосци на ниво на entrel.Машината за печатење маици со големина А3 е направена од глава за печатење EPS L1800 која е модел со 6 бои - CMYK+WW или CMYK,LC, LM.Така може да печати на темна облека со CMYK+WW за да добие добра густина на бело мастило.Исто така, системот за мастило без чипови може да ви овозможи повторно да го наполните мастилото без да купувате оригинални касети.За повеќе детали, ве молиме проверете ги деталите како што следува:

2-dtg-печатач-за-продажба
кафе-печатач-машина-цена02

Спецификации на машината за печатење маици RB-3250T A3
Модел Печатач за маици RB-3250T
Големина на печатење 320мм*500мм
Глава за печатење Инкџет L1800 Epso технологија
Боја за печатење CMYK+WW/CMYK,LC, LM
Насока на печатење Двонасочно / Еднонасочно
Брзина на печатење Модел со 1440DPI: големина A4/64s
Контролен панел Панел на допир / LCD екран
Макс.висина на објектот 22 см
Макс.Резолуција за печатење 5760DPI*1440DPI
Пад на мастило 1,5 ПЛ
Мастило Мастило со еко растворувач / Мастило за текстил / CTS мастило / мастило за јадење / мастило за празнење
Прилагодете ја висината Автоматско/рачно прилагодување
Испитување на висината на објектот за печатење Автоматско откривање
Заштита на главата за печатење Интелигентен систем за самозаштита
Моќ 110-220V 50-60HZ 250W
Интерфејс за печатење USB2.0/LTP
Оперативен систем Windows95,98,NT,2000,XP,MAC
Работна околина 10-35 C, 20-80 RH
Макс.тежина за печатење 60 кг
Големина на печатач 85*63*58см
Големина на испорака 923*69*65см
Печатач N.Weight/G.Weight 48 кг/70 кг

маица-печатење-блиску до мене
Печатење на 6 маички по мерка01
печатење на маички по нарачка02
облека-печатач01
облека-печатач021
облека-печатач022
epson-dtg-печатач
евтин-dtg-печатач01
евтин-dtg-печатач02

УВ-печатач-Кина (2)
УВ-печатач-Кина (11)
УВ-печатач-Кина (12)
УВ-печатач-добавувач
УВ-печатач-изложба01
УВ-печатач-изложба02
маица-печатење-машина-кина
маица-принт-машина-кина
UV-рамно-печатач-кина01
UV-рамно-печатач-кина021
UV-рамно-печатач-кина022
купи-ув-печатач
телефон-футрола-печатење-машина
мобилна-покривка-печатење-машина
пенкало-печатење-машина
УВ-печатење-машина-производител
УВ-печатач
УВ-печатач-машина
бранчиња-кафе-машина


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја