Nova D60 UV DTF печатач

Краток опис:

Rainbow Industry го произведува Nova D60, машина за печатење налепници директно на филм со UV 2-во-1 со големина А1, способна за производство на висококвалитетни, живописни отпечатоци во боја на филм за пуштање.Овие отпечатоци може да се пренесат на различни подлоги, вклучувајќи кутии за подароци, метални футроли, промотивни производи, термо колби, дрво, керамика, стакло, шишиња, кожа, чаши, кутии за ушни приклучоци, слушалки и медали Идеални и за почетни и за професионални клиенти , Nova D60 може да се пофали со ширина на печатење A1 60cm и 2 EPS XP600 глави за печатење со модел со 6 бои (CMYK+WV).

Поддржува и глави за печатење I3200, овозможувајќи масовно производство до 8 квадратни метри/ч, што го прави идеален избор за нарачки на големо со кратко време на завршување.Во споредба со традиционалната винил налепница, UV DTF налепницата има голема предност во издржливоста, таа е отпорна на вода, отпорна на сончева светлина и против гребење, погодна за долготрајна употреба на отворено.Дополнително, има подобар визуелен ефект бидејќи има лак слој.


Преглед на производот

Ознаки на производи

novaD60-UV-DTF
Модел
Nova D60 Сè во едно DTF печатач
Ширина на печатење
600 mm/23,6 инчи
Боја
CMYK+WV
Апликација
сите обични и неправилни производи како калај, лименка, цилиндар, кутии за подароци, метални кутии, промотивни производи, термо колби, дрво, керамика
Резолуција
720-2400 dpi
Глава за печатење
EPSON XP600/I3200

Апликација и примероци

1679900253032

Печатен филм (подготвен за употреба)

може

Матирано стакло конзерва

колба

Цилиндар

uv dtf налепница

Печатен филм (подготвен за употреба)

1679889016214

Хартија може

1679900006286

Печатен филм (подготвен за употреба)

шлем

Кацига

未标题-1

Балон

杯子 (1)

Кригла

шлем

Кацига

2 (6)

Пластична цевка

1 (5)

Пластична цевка

Работен процес

УВ-ДТФ-ПРОЦЕС

Потребна опрема: Nova D60 A1 2 во 1 UV dtf печатач.

Чекор 1: Испечатете го дизајнот, процесот на ламинирање ќе се изврши автоматски

Чекор 2: Соберете го и исечете го испечатениот филм според обликот на дизајнот

Чекор 3: Излупете го филмот А, нанесете ја налепницата на производот и излупете го филмот Б

Спецификации

Модел
Nova D60 A2 DTF печатач
Големина на печатење
600 мм
Тип на млазницата на печатачот
EPSON XP600/I3200
Прецизност на поставување на софтвер
360*2400 dpi, 360*3600 dpi, 720*2400 dpi (6 поминувања, 8 поминувања, 12 поминувања)
Брзина на печатење
1,8-8 m2/h (зависи од моделот на главата за печатење и резолуцијата)
Режим на мастило
5/7 бои (CMYKWV)
Софтвер за печатење
Maintop 6.1/Photoprint
Апликација
Сите видови производи кои не се ткаенини, како што се кутии за подароци, метални футроли, промотивни производи, термо колби, дрво, керамика, стакло, шишиња, кожа, чаши, кутии за ушни приклучоци, слушалки и медали.
Чистење на главата за печатење
Автоматски
Формат на слика
BMP, TIF, JPG, PDF, PNG, итн.
Соодветни медиуми
АБ филм
Ламиниране
Автоматско ламинирање (не е потребен дополнителен ламинатор)
Зазема функција
Автоматско преземање
Температура на работната средина
20-28℃
Моќ
350 W
Напон
110V-220V, 5A
Тежина на машината
190 кг
Големина на машината
1380*860*1000мм
Компјутерски оперативен систем
победа 7-10

 

Опис на производите

uv-dtf-делови

Сè во едно Компактно решение
Компактната големина на машината ги заштедува трошоците за испорака и простор во вашата продавница.Системот за печатење UV DTF 2 во 1 овозможува континуирана работа без грешки помеѓу печатачот и машината за ламинирање, што го прави погодно да се прави масовно производство.

Глава за печатење i3200 uv dtf

Две глави, двојна ефикасност


Стандардната верзија е инсталирана со 2 парчиња глави за печатење Epson XP600, со дополнителните опции на Epson i3200 за исполнување на различни барања за излезна брзина.
Брзината на масовно производство може да достигне до 8 m2/h со 2 парчиња глави за печатење I3200 во режим на печатење со 6 поминувања.

Nova D60 (3)
Nova D60 (1)
Nova D60 (4)
Nova D60 (8)

Ламиниране веднаш по печатењето
Nova D60 го интегрира системот за печатење со системот за ламинирање, создавајќи континуиран и непречен работен тек.Овој беспрекорен работен процес може да избегне можна прашина, да се погрижи да нема меур во отпечатената налепница и да го скрати времето на пресврт.

novad60-uvdtf (1)
novad60-uvdtf (2)

Испорака

опции за испорака
пакет-4_

Машината ќе биде спакувана во цврста дрвена кутија, погодна за меѓународно море, воздух или експресен превоз.

Големина на пакувањето:
Печатачот: 138*86*100cm

Тежина на пакетот:
Печатачот: 168 кг


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја