Printer Nova D60 UV DTF

Përshkrim i shkurtër:

Rainbow Industry prodhon Nova D60, një makinë printimi ngjitësesh UV direkt në film me madhësi A1 2-në-1, e aftë për të prodhuar printime me ngjyra të cilësisë së lartë dhe të gjalla në filmin e lëshuar.Këto printime mund të transferohen në nënshtresa të ndryshme, duke përfshirë kuti dhuratash, kuti metalike, produkte promovuese, balona termale, dru, qeramikë, xhami, shishe, lëkurë, kriklla, kufje veshi, kufje dhe medalje Ideale si për klientët e nivelit fillestar ashtu edhe për klientët profesionistë , Nova D60 krenohet me një gjerësi printimi A1 60 cm dhe 2 koka printimi EPS XP600 duke përdorur një model me 6 ngjyra (CMYK+WV).

Ai gjithashtu mbështet kokat e printimit I3200, duke mundësuar prodhimin me shumicë deri në 8 m2/h, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për porositë me shumicë me një kohë të shkurtër kthimi.Krahasuar me ngjitësin tradicional të vinilit, ngjitësi UV DTF ka përparësi të madhe në qëndrueshmëri, është i papërshkueshëm nga uji, i rezistent ndaj rrezeve të diellit dhe kundër gërvishtjeve, i përshtatshëm për përdorim të gjatë në natyrë.Për më tepër, ka një efekt vizual më të mirë pasi ka një shtresë verniku.


Përmbledhja e artikullit

Etiketat e produktit

novaD60-UV-DTF
Model
Nova D60 Të gjitha në një printer DTF
Gjerësia e printimit
600 mm/23,6 inç
Ngjyrë
CMYK+WV
Aplikacion
çdo produkt i rregullt dhe i parregullt si kallaj, kanaçe, cilindër, kuti dhuratash, kuti metalike, produkte promovuese, balona termale, dru, qeramikë
Rezolucioni
720-2400 dpi
Kokë printimi
EPSON XP600/I3200

Aplikimi & Mostrat

1679900253032

Film i printuar (i gatshëm për përdorim)

mund

Kanaçe xhami e mbuluar me brymë

balonë

Cilindri

ngjitëse uv dtf

Film i printuar (i gatshëm për përdorim)

1679889016214

Letra mund

1679900006286

Film i printuar (i gatshëm për përdorim)

përkrenare

Helmeta

未标题-1

Balonë

杯子 (1)

turi

përkrenare

Helmeta

2 (6)

Tub plastik

1 (5)

Tub plastik

Procesi i punës

PROCESI UV-DTF

Pajisjet e nevojshme: Nova D60 A1 2 në 1 printer UV dtf.

Hapi 1: Printoni dizajnin, procesi i laminimit do të bëhet automatikisht

Hapi 2: Mblidhni dhe prisni filmin e printuar sipas formës së dizajnit

Hapi 3: Qëroni filmin A, vendosni ngjitësin në produkt dhe hiqni filmin B

Specifikimet

Model
Printer Nova D60 A2 DTF
Madhësia e printimit
600 mm
Lloji i hundës së printerit
EPSON XP600/I3200
Saktësia e vendosjes së softuerit
360*2400dpi, 360*3600dpi, 720*2400dpi (6 kalime, 8 kalime, 12 kalime)
Shpejtësia e printimit
1,8-8 m2/h (varet nga modeli i kokës së printimit dhe rezolucioni)
Modaliteti i bojës
5/7 ngjyra (CMYKWV)
Softuer printimi
Maintop 6.1/Photoprint
Aplikacion
Të gjitha llojet e produkteve jo prej pëlhure si kuti dhuratash, kuti metalike, produkte promocionale, balona termale, dru, qeramikë, qelq, shishe, lëkurë, kriklla, kuti për veshët, kufje dhe medalje.
Pastrimi i kokës së printimit
Automatik
Formati i figurës
BMP, TIF, JPG, PDF, PNG, etj.
Media e përshtatshme
Filmi AB
Petëzim
Petëzim automatik (nuk nevojitet laminator shtesë)
Merr funksionin
Marrja automatike
Temperatura e ambientit të punës
20-28 ℃
Fuqia
350 W
Tensioni
110V-220V, 5A
Pesha e makinës
190 kg
Madhësia e makinës
1380*860*1000 mm
Sistemi operativ i kompjuterit
fitore 7-10

 

Përshkrimi i produkteve

pjesët uv-dtf

Të gjitha në një zgjidhje kompakte
Madhësia kompakte e makinës kursen kostot e transportit dhe hapësirën në dyqanin tuaj.Sistemi i printimit 2 në 1 UV DTF lejon punën e vazhdueshme pa gabime midis printerit dhe makinës së laminimit, duke e bërë të përshtatshëm prodhimin me shumicë.

kokë printimi i3200 uv dtf

Dy koka, efikasitet i dyfishtë


Versioni standard është instaluar me 2 copë koka printimi Epson XP600, me opsionet shtesë të Epson i3200 për të përmbushur një sërë kërkesash për shpejtësinë e prodhimit.
Shpejtësia e prodhimit në masë mund të arrijë deri në 8 m2/h me 2 copë koka printimi I3200 në modalitetin e printimit me 6 kalime.

Nova D60 (3)
Nova D60 (1)
Nova D60 (4)
Nova D60 (8)

Laminimi menjëherë pas printimit
Nova D60 integron sistemin e printimit me sistemin e laminimit, duke krijuar një rrjedhë pune të vazhdueshme dhe të qetë.Ky proces i pandërprerë i punës mund të shmangë pluhurin e mundshëm, të sigurohet që të mos ketë flluskë në ngjitësin e printuar dhe të shkurtojë kohën e kthimit.

novad60-uvdtf (1)
novad60-uvdtf (2)

Transporti

opsionet e transportit
paketa-4_

Makina do të paketohet në kuti prej druri të ngurtë, e përshtatshme për det ndërkombëtar, ajër ose transport të shpejtë.

Madhësia e paketës:
Printeri: 138*86*100cm

Pesha e paketës:
Printeri: 168 kg


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni