Кина RB-3646T Dual Палети маица печатење машина машина и Цена | Виножито

RB-3646T Dual Палети маица печатење машина

Краток опис:

Магнетни брзо големина dtg печатач а2 dtg маица печатач текстилни печатење машина направени од страна на Виножито Дигитални. Тоа може да печати на облека, како Т кошула и hoddies со живописни бои и брзина. Бидејќи dtg маица печатач има 4 TX800 глави за печатење, така што тоа може да печати на темна облека со 4 * + CMYK WW или на бела боја маица CMYK * 4 за да се добие брз индустриски брзина на печатење. Исто така, dtg печатач има бело мастило автоматски систем за циркулација за да се спречи бело мастило стапите пречка и да излезе без проблеми цело време.


детали за производот

Тагови производ

мета-маица печатење--до-ми

Магнетни брзо големина dtg печатач а2 dtg маица печатач текстилни печатење машина направени од страна на Виножито Дигитални. Тоа може да печати на облека, како Т кошула и hoddies со живописни бои и брзина. Бидејќи dtg маица печатач има 4 TX800 глави за печатење, така што тоа може да печати на темна облека со 4 * + CMYK WW или на бела боја маица CMYK * 4 за да се добие брз индустриски брзина на печатење. Исто така, dtg печатач има бело мастило автоматски систем за циркулација за да се спречи бело мастило стапите пречка и да излезе без проблеми цело време.

2-dtg-печатач за продажба
кафе-печатач-machin-price02

RB-3646T маица спецификации печатач
модел RB-3646T маица печатач
глава за печатење Пад на побарувачката технологија, TX800 глави за печатење
резолуција на печатење 5760DPI
печатење големина 360 * 460mm
капацитет на производство 4 tx800 / DX10 / XP600 глави: 50-80 маици / час
печатење на трошоците Лесни ткаенини: 0,04 $ / A4 целосна големина
Темно платно: 0.2 $ / A4 целосна големина
Измијте стабилност Ниво 4 спречи исчезнат од долг пат миење или изложеност на сонце
работа целосно автоматско
мастило текстилни / масло за јадење / мастило еко растворувач
Напон 110-220V 50-60Hz 300W
печатење на материјали Памук, лен, свила, модалната, aldell, вискоза и вештачки влакна
печатење интерфејс USB 2.0, IEEE 1394, TCP / IP Ethernet кабел интерфејс
управување со системот за Виндоус
Нормална работна средина Температура 10-35Celsius Влажност 20-80RH
Макс висина печатење 12см
Нето маса 250 килограми
Бруто тежина 300 килограми
софтверот за печатење Почивај во Мир
име RB-3646 DTG печатење

дигитален-маица печатење-машина
dtg-печатач цена
Epson-dtg
dtg-печатач-под- $ 1000
маичката-печатач за продажба
евтини-dtg-printer01
евтини-dtg-printer02

УВ-печатач-Кина (2)
УВ-печатач-Кина (11)
УВ-печатач-Кина (12)
УВ-печатач-снабдувач
УВ-печатач-exhibition01
УВ-печатач-exhibition02
-маица печатење машина-Кина
маичка печатење машина-Кина
УВ-flatbed печатач--china01
УВ-flatbed печатач--china021
УВ-flatbed печатач--china022
Купи-УВ-печатач
телефон случај-печатење-машина
мобилни прикривање печатење машина
пенкало печатење-машина
УВ-печатење машински-manufactuer
УВ-печатач
УВ-печатач машина
бранува-кафе машина


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас